Aile Hekimliği
Evde Sağlık Hizmetleri
Deniz Suyu
E-Posta
Bilgi Güvenliği
Kamu Hizmet Standartları

SABİM Nasıl Çalışır ?

 

SABİM  ( Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi ), haftanın 7 günü ve 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

SABİM’e;

  1. 184 numaralı telefon hattından,
  2. 03124301849 numaralı fakstan,
  3. Şahsen Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) direkt başvurarak ulaşılabilir.

Kayıt altına alınan başvuru SABİM Çözümleyicisi tarafından ilgili kurum ve kuruluşlara sistem üzerinden gönderilir. Gönderilen başvurular konusuna göre değerlendirilerek gerekli görülenlerin Toplum Sağlığı Merkezlerimize veya Şube Müdürlüklerine sevki gerçekleştirilir, sonuçlandığında başvuru sahibine geri bildirim yapılarak sistemde güncellenir.
Sabim Çözümleyicileri kendilerine verilen şifre ile sabim giriş ekranından bilgilerini yazarak sisteme ulaşmaktadırlar. Sabim Çözümleyicilerimiz sorumluluklarının bilincinde SABİM işlemlerini yürütmekte olup gün içinde aralıklı olarak sisteme giriş yaparak devamlılığı sağlamaktadırlar.
    Aldığımız geribildirimlerden; Başvuranların başvurularının  hızlı, güvenli ve gizlilik doğrultusunda çözümlendiği ve memnuniyetle sonuçlandığı yönünde olduğu anlaşılmaktadır. Sisteme ve çalışanlarımıza tekrar sistem üzerinden teşekkür ve memnuniyet başvuruları gelmektedir.
Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün telefonlarından 1184 iç hat numarası ile SABİM Birimine ulaşılmaktadır.

 
         
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Anasayfa  |  Aile Hekimliği  |  Halk Sağlığı Laboratuvarı  |  GARD  |  Personel Yemek Listesi  |  SBN  |  İletişim Türkçe English